Programosy na komórkosy (2)

Znowu kilka programów wpadło mi w oko. Moim zdaniem dość użytecznych, a co ważniejsze wszystkie są freeware.

  1. Shopping list – Jak sama nazwa wskazuje jest to program do tworzenia list zakupów. Z powodzeniem zastępuje papierową karteczkę. Obsługa jest bardzo prosta: Tworzymy katalog produktów (mleko, pampersy, herbata itp), później spośród nich wybieramy te które mamy kupić a w sklepie możemy sobie “odptaszkować” to co już kupiliśmy. I tyle. Można tworzyć wiele list zakupów, przy towarach przypisywać ilości do kupienia itp, ale to już tylko “zbędne bajery”. Program dostępny np. przez https://store.ovi.com/
  2. SITKol Nawigator – rozkład PKP w komórce. Program pozwala znaleźć połączenie ze stacji A do B, sprawdzić podstawowe informacje o pociągu (klasy, dni kursowania, WARS), przejrzeć rozkład jazdy danej stacji, sprawdzić informacje o opóźnieniach (pewnie pojawiają się z opóźnieniem), pokazać na mapce trasę pociągu, podstawowy plan największych miast itp. Wyszukane połączenia są zapamiętywane na liście “Moje połączenia” co bardzo ułatwia obsługę jeśli ktoś często jeździ na danej trasie. Program występuje w dwóch wersjach: jako program instalowany wprost na komórce (http://rozklad.sitkol.pl/bin/help.exe/pn?tpl=sitkol2go&) albo jako mobilna strona internetowa (mobile.sitkol.pl)
  3. Pipes – gra logiczna. Na ekranie mamy szachownicę z rozsypaną rurą. Zadaniem gracza jest takie przekręcanie płytek planszy by wszystkie kawałki rury ułożyły się w jedną całość. I tyle. Idealne na parominutowy przerywnik gdy na coś czekamy. (http://www.michaelkerley.net/wp/pipes-j2me/)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.